Späť

Ako vyčistiť hodvábnu kravatu?

Počet zobrazení: 1229

Ako si poradiť so špinavou hodvábnou kravatou? Ako ju vyčisti? Ako si poradiť? Rady ako vyčistiť hodvábnu kravatu.

Ako vyčistiť hodvábnu kravatu?

Ako vyčistiť hodvábnu kravatu?


Na to je najjednoduchšie recept, a to nechať si vyčistiť kravatu u odborníkov teda v čistiarni. Majú na to to správne vybavenie a zariadenie. Platí to pre hodvábne kravaty, ale aj pre kravaty z ostatných materiálov.

A ako vyčistiť kravatu sami?


Ale pretože sme českí kutilovia, máme tu návrh, ako kravatu, a to hodvábnu kravatu, ale aj tie ostatné kravaty, vyčistiť doma.

Najskôr je potrebné skúsiť obyčajné tekuté mydlo, ktoré nanesieme vlhkou hubkou alebo handričkou na kravatu. Necháme chvíľku pôsobiť za jemného rozotieranie a potom čistou vlhkou hubkou kravatu zbavíme mydla a snáď aj nečistoty.

Druhý a agresívnejší stupeň, ako vyčistiť kravatu, je pomocou žlčového mydla. Predávajú ho aj v tekutom stave. To nanesiete na kravatu rovnakým spôsobom ako v prípade obyčajného mydla.

A keď už ani to nepomôže, tak na postihnuté miesto kravaty naneste Vanish, prípadne prípravok podobných vlastností a ručne vyperte v umývadle vo vlažnej vode.

A keď už ani to nepomôže, tak kravatu s nečistotou, na ktorej je nanesený nejaký čistiaci

prostriedok, nechajte vyprať v práčke na čo najšetrnejší spôsob prania a najnižšie otáčky žmýkanie.

Pri každom čistení kravaty môže dôjsť k jej nenávratnému poškodeniu, preto znovu opakujem, že najistejšia spôsob, ako vyčistiť hodvábnu kravatu aj kravaty ostatné materiálu, je u odbornej firmy.

Avšak ak sa vyčistenie kravaty zlyhá, nezúfajte. K jej skutočnému zničeniu nedošlo pri pokusoch kravatu vyčistiť, ale už pri jej znečistením.

Záverom je potrebné si uvedomiť, že kravaty a to aj hodvábne kravaty sú spotrebným tovarom, kedy každé tento tovar má svoju životnosť. Každá kravata uvädá a čistenie kravaty tento proces len urýchľuje. Preto pokojne kravatu zahoďte a kúpte si novú a trebárs rovno kravatový set s vreckovkou a manžetovými gombíkmi s rovnakým vzorom. Ušetríte čas i peniaze za čistenie. Zároveň si urobíte radosť. A každú novú kravatu okamžite okolia spozná. Je to výrazný pánsky módny doplnok, ktorý musí muža zdobiť.

Prihlásenie

Zoberte prosím na vedomie, že táto stránka používa cookies. Viac info